Přihlášení / Registrace

Terasy biwood® z WPC / BPC: Precizní kvalita a dokonalý design

Produkty biwood® z kompozitního materiálu WPC / BPC zušlechtí Váš domov všude tam, kde si jen budete přát. Dopřejte si vyšší úroveň designu a pohodlí a větší bezpečí pro Vaše děti.

V této sekci naleznete veškeré informace, jak postupovat při plánování, návrhu a realizaci terasy. Se všemi kroky Vám rádi pomohou naši experti.

Základní informace

Stavíte dům a plánujete Vaší novou terasu nebo budete měnit Vaší stávající terasu? Rádi Vám s tím pomůžeme. Rozhodnete-li se nechat si terasu realizovat od nás na klíč, rádi pro Vás zajistíme vše potřebné. Poradíme Vám, jak připravit podklad, zaměříme a navrhneme terasu, dodáme materiál a realizujeme montáž.

Online plánovač

Výpočet materiálu a jeho rozložení snadno provedete prostřednictvím našeho online kalkulátoru, který Vám spočítá cenu a podrobně vypíše materiál potřebný pro Vaší terasu. V případě složitějšího tvaru terasy Vám rádi terasu navrhneme a naceníme.

Plánování a příprava podkladu

V sekci Jak na to Vám poradíme, jak správně připravit podklad a jak postupovat při plánování terasy biwood® z materiálu WPC / BPC.

Montáž 

Montáž zajišťujeme prostřednictvím sítě vyškolených montážních partnerů. Rádi Vám zrealizujeme kompletní dodávku terasy. Pokud se přesto rozhodnete si terasu realizovat sami, v sekci Montáž naleznete veškeré potřebné technické informace.

Produkty biwood® z kompozitního materiálu WPC / BPC

Pro Vaši terasu, balkon, bazén...

Produkty biwood® zušlechtí Váš domov všude tam, kde si jen budete přát. Dopřejte si vyšší úroveň designu a pohodlí a větší bezpečí pro Vaše děti.

Na terase

Přirozený vzhled, dokonalý design a příjemný povrch: Dřevo navodí i pod širým nebem útulný pocit domova. S Vaší biwood® terasou si to vše dokonale vychutnáte bez nutnosti vyrovnat se s nedostatky celodřevěných povrchů.

Na balkoně

Mnohem odolnější než dřevo, útulnější a teplejší než dlažba: produkty biwood® zvýší pocit komfortu na Vašem balkoně a zaručí Vám, že si tento komfort vychutnáte po mnoho bezstarostných let a přitom se o Váš balkon nebudete muset starat.

Kolem bazénu

Zejména u bazénu jsou tak důležité protiskluzové vlastnosti produktů biwood®. Ani trvalý kontakt s vodou tomuto robustnímu materiálu nijak neublíží.

Na dětském hřišti

Všichni to známe: Děti jsou hluboce ponořeny do hry a najednou zazní pronikavý nářek. Kolikrát jsme si jako děti musely nechat vytahovat od rodičů třísky z dlaní nebo chodidel? Ušetřete Vaše potomky těch slz - produkty biwood® jsou bezpečné a Vašim dětem s nimi nehrozí žádné nebezpečí.

Komerční využití produktů biwood®:
Skvělý design, bezpečnost, hospodárnost.

Zejména při návrhu venkovních ploch v komerčním sektoru, je důležité vhodně zkombinovat design a účelnost při zachování dobrého poměru kvality a ceny.

Produkty biwood® splňují tyto požadavky v mnoha ohledech:

 • Nízké pořizovací náklady
 • Výhodná investice díky velmi dlouhé životnosti
 • Snadná, rychlá a ekonomická montáž
 • Nenáročná údržba
 • Spolehlivé doručení v dohodnutých termínech
 • Reprezentativní design

biwood® pro komerční zákazníky:

 • Hotelové venkovní plochy (terasy, zahrady)
 • Terasy restaurací
 • Bazény, wellness & spa
 • Cesty, lávky a mola
 • Veřejná hřiště
 • Parky

U větších projektů Vám rádi dodáme produkty biwood ® v jiných, než standardních rozměrech.

Než začnete

Než začnete, měli byste si Váš projekt nejprve pečlivě naplánovat. Nejlépe pomocí našeho online plánovače, ve kterém zadáte požadované rozměry a tvar Vaší plochy. Vyberte směr položení, kterým určíte směr drážek a polohu spodní konstrukce. biwood® plánovač Vám přesně spočítá množství profilů a montážních prvků, které budete pro Váš projekt potřebovat.

V případě nejasností nebo složitějšího řešení Vaší terasy požádejte o radu u Vašeho prodejce nebo kontaktujte našeho odborného poradce.

Příprava podkladu

Následně musí být zajisťen kvalitně připravený podklad. Před započetím prací na přípravě podkladu je důležité rozmyslet rozložení terasy a veškeré konstrukční detaily.

Základní instrucke

 • podklad pod WPC / BPC terasy biwood® musí být pevný, nosný a mrazuvzdorný
 • profily biwood® jsou sice odolné proti povětrnostním vlivům, přesto by však neměly být pokládány přímo na vlhkou zem

​​Typy podkladu

Terasy je možné pokládat na následující typy podkladu:

 • betonová deska
 • stávající dlažba
 • dostatečně únosná hydroizolační nebo tepelně izolační vrstva
 • betonové podložky (obrubníky, dlaždice) na zhutněném štěrku

​Vrchní vrstvy podkladu, náchylné k mechanickému poškození, je nutno chránit separační vrstvou, běžně však postačí použití pryžových podložek biwood®. Důležité je, aby po pokládce nedocházelo k sedání podloží a následnému prohýbání terasy. Je nutné především zajistit dostatečný odtok vody.

Při přípravě podkladu je nutné počítat s tím, že nejmenší výška celého systému je 55-60 mm.

Pro WPC / BPC terasy biwood® umístěné přímo na terénu, je nejvhodnějším řešením podkladu štěrkový nebo betonový podklad.

Detailnější informace k přípravě podkladu najdete v Montážním návodu biwood® nebo Vám je poskytne náš odborný poradce.

Pokud je podklad připraven, je možné přejít k samotné montáži.

Jednoduchá montáž bez šroubování profilů

Montáž terasových profilů biwood® z WPC / BPC je velmi snadná. K položení profilů stačí pouze základní řemeslná dovednost. Pokud však dáte přednost odborné pokládce, rádi Vám biwood® terasu zaměříme a realizujeme její pokládku.

Podrobný návod k montáži si můžete stáhnout v sekci Ke stažení.

Hlavní přednost montáže profilů biwood®

Pro připevnění se používají speciální nerezové spojky. Spojka se přišroubuje na nosnou konstrukci a zasune do drážky na boku profilu, čímž odpadá nutnost šroubování profilů. Výsledek:

 • Rovný a hladký povrch bez viditelných spojů
 • Žádné nebezpečí poranění vyčnívajícími hlavičkami šroubů

Péče o Vaše produkty biwood®:
Konec s natíráním a olejováním!

Každý, kdo má zkušenosti s pokládkou venkovních podlahových krytin z dřevěného materiálu, tento problém dobře zná: Dřevo se musí pravidelně olejovat nebo natírat. Navíc je třeba stále opravovat poškozená místa případně vyměnit celou krytinu.

Zcela jinak je tomu u produktů biwood®, vyrobených z ekologického materiálu WPC / BPC, které nevyžadují téměř žádnou údržbu: Zpravidla postačí jednoduše omýt profily čistou vodou. Jednou za 1-2 roky je pak vhodné vyčistit terasu tlakovým čističem.

Při lehkém znečištění:

Profily nebo kazety vždy nejprve zamést. Je-li pak ještě třeba, očistit čistou vodou a kartáčem. Použití čisticích prostředků není třeba!

Pro důkladné čištění

 

Použijte běžný tlakový čistič. Dbejte přitom na malý tlak, vlažnou teplotu vody a dostatečný odstup od podlahové krytiny. V případě velkého znečištění můžete také použít náš čistič.

Odstranění vodních skvrn:

Tyto skvrny vznikají např. při dopadu a uschnutí dešťové vody na nechráněné ploše Vaší terasy. Také tyto skvrny se zpravidla lehce odstraní čistou vodou a vhodným čisticím prostředkem.

Odstranění odolných skvrn (od sazí, barvy nebo laku):

Tento typ skvrn jednoduše odstraníte za pomocí ocelového kartáče. Je-li na Vašich profilech nebo kazetách patrná lehká patina, není to žádný problém! Ošetřené místo se během několika týdnů barevně sladí se zbytkem povrchu.