Časté dotazy k terasám biwood® z WPC (Woodplastic - Composite)

Jaké mají produkty biwood® složení?

Profily a kazety biwood® se vyrábějí z inovativního materiálu BPC. Jedná se o zkratku pro Bamboo-Polymer Composite (kompozitní materiál bambusu a plastu). Při výrobě se dřevitá vlákna a plast zahřejí a za vysokého tlaku se společně zataví. Podíl dřeva činí 60 %, dále je přidáno 30 % polymerů a 10 % ekologických aditiv.

Jak se produkty biwood® vyrábějí?

Terasové profily WPC a BPC se vyrábí speciálním termoplastickým procesem, tzv. „profile extrusion“. Při něm se dřevitá vlákna a plast zahřejí a za vysokého tlaku se společně zataví. Jednou z hlavních výhod materiálů WPC a BPC je 100% recyklovatelnost. Veškerý nevyužitý materiál je vrácen zpět do výroby.

Němcký výrobce terrasystems GmbH používá při výrobě pouze ty nejkvalitnější nástroje a formy vyrobené v Německu a Japonsku. Tím je zaručena precizní kvalita produktů biwood® z WPC / BPC.

V čem se podlahové krytiny biwood® z WPC / BPC liší od tradičních dřevěných podlah?

Terasová prkna biwood® z WPC / BPC vypadají jako dřevo a stejně příjemně i působí. Na rozdíl od dřeva se v nich však netvoří trhliny ani se neodlamují třísky, mají mnohem delší trvanlivost, jsou odolnější proti poškrábání a promáčknutí, proti skluzu (i za vlhka), a jejich údržba je přitom mnohem jednodušší. Materiál je odolný proti napadení hmyzem, houbami či plísněmi. Díky barevně i tvarově homogennímu povrchu Vás okouzlí svým designem.

Nejsou produkty biwood® příliš drahé?

Nejsou, právě naopak! Přes svou vysokou kvalitu Vám produkty biwood® nabízíme při zachování bezkonkurenčního poměru kvality a ceny. Jsou dokonce levnější než srovnatelné výrobky ze dřeva.

Je vhodné chodit na podlaze biwood® bez obuvi?

Ano, určitě. Všechny podlahové krytiny biwood® jsou zcela bez rizika vzniku trhlin či třísek. Kromě toho, díky speciálnímu systému montáže, nevyčnívají z podlahy hlavičky šroubů. Vy i Vaše děti si můžete vychutnat chvíle strávené na Vaší terase bez strachu před zraněním.

Jak se produkty biwood® čistí a jak se o ně pečuje?

Péče o produkty biwood® je velmi jednoduchá. Při znečištění zpravidla postačí jednoduše omýt profily čistou vodou. Každé 1-2 roky je pak vhodné vyčistit terasu tlakovým čističem. Odpadá tak nepříjemné olejování nebo natírání. Detailní instrukce, jak pečovat o materiály WPC a BPC naleznete zde.

Je možné na podlahových krytinách biwood® uklouznout?

Díky materiálovým vlastnostem, drážkovanému povrchu a mírné zrnitosti jsou krytiny biwood® velmi odolné proti skluzu, a to i za mokra. Tyto vlastnosti materiálu byly nezávisle testovány a certifikovány.

Jak dlouho krytiny biwood® vydrží?

Krytiny biwood® jsou masivní a odolné s dlouhou životností. Proto Vám u plných profilů dáváme 20 let proti prasklinám a odlamování třísek.

Jsou produkty biwood® odolné proti hmyzu, houbám nebo plísním?

Určitě! Na rozdíl od tradičních dřevěných podlah zůstávají krytiny biwood® ušetřeny napadení hmyzem, houbami nebo plísněmi. Dokonce i při trvalém kontaktu s řasami nedochází u produktů biwood® k žádným problémům.

Jak se podlahové krytiny biwood® pokládají?

Systém pokládky je koncipován takovým způsobem, abyste si podlahu mohli položit sami. Montáž podlahových krytin biwood® je velmi jednoduchá. Není přitom třeba vrtat do podlahových profilů. Upevnění se provádí prostřednictvím svorek z nerez oceli. Svorky se přišroubují ke spodní konstrukci a zasouvají se do drážky na stranách profilů. Výsledkem je krásný, homogenní povrch.

 

Návod k montáži naleznete zde.

Zešednou krytiny biwood® podobně jako dřevo?

Jelikož je v materiálu 60% podíl dřevěných vláken, časem se na povrchu vytvoří téměř neznatelná patina, avšak v menší míře, než u celodřevěných profilů. Tato skutečnost poukazuje na dřevěný charakter krytiny.

„Pracují“ krytiny biwood®? Dochází u nich k tepelné roztažnosti podobně, jako je tomu u dřeva?

Krytiny biwood® obsahují 60% dřevěných vláken. Proto po montáži také „pracují“. Z tohoto důvodu se profily pokládají jako plovoucí. Ze stejného důvodu je vhodné ponechat malé mezery mezi jednotlivými profily.

Detailní informace naleznete v montážním návodu.

Obsahují terasy biwood® látky, které škodí životnímu prostředí?

Terasy biwood® z WPC / BPC jsou vyráběny s ohledem na ochranu životního prostředí a jsou 100% recyklovatelné. Pro jejich čištění nepotřebujete žádné odstraňovače skvrn, barevné nátěry nebo impregnační prostředky. Krytiny biwood® také neobsahují žádné látky, škodlivé životnímu prostředí, jako je např. PVC. Stejně tak způsob údržby je zcela šetrný k životnímu prostředí – postačí voda nebo vodní pára.

Jsou produkty biwood® vyráběny z obnovitelných zdrojů?

Všechny produkty biwood® jsou vyráběny bez odpadu a emisí z obnovitelných zdrojů (bez použití tropického dřeva!). Neobsahují žádné látky, které by škodily životnímu prostředí a jsou 100% recyklovatelné. Díky jejich dlouhé životnosti se výrazně snižuje množství spotřebovaného materiálu. Více informací o vlivu na životní prostředí naleznete zde.

Vyplatí se rozhodnutí pro terasu biwood® po ekonomické stránce?

Ano, a to hned z několika důvodů! Terasy biwood® z WPC / BPC jsou dostupné při zachování nepřekonatelného poměru kvality a ceny. Náklady na montáž, péči a údržbu jsou minimální. Kromě toho mají krytiny biwood® velmi dlouhou životnost. Stejně tak odpadá nutnost výměny popraskaných nebo napadených profilů (plísně, houby).

Kde všude mohu profily a kazety biwood® využít?

V zásadě na všech venkovních plochách, kde si přejete elegantní, robustní, trvalou a bezpečnou podlahu s vysokou odolností proti skluzu. Například na terasách, balkonech, hřištích nebo kolem bazénu.

Stejně tak i komerční sektor nabízí mnoho zajímavých možností využití produktů biwood®. Například v hotelech a restauracích, bazénech, wellness & spa, jachtařských přístavech, loděnicích, molech, ve venkovních prostorách komerčních budov, parcích, dětských hřištích, atd.

Zde naleznete další informace o možnostech využití.

Jaký je rozdíl BPC oproti WPC? 

Technologie výroby BPC je stejná, na rozdíl od klasických dřevoplastových materiálů WPC je však kompozit s bambusem (BPC) tvrdší a téměř neabsorbuje vhlkost. Díky tomu je méně náchylný na deformaci a trhliny. Zároveň při výrobě teras z BPC nedochází ke kácení lesů, jsou proto šetrnější k životnímu prostředí.