Realizace terasy biwood® z WPC / BPC na klíč

Vysnili jste si svou novou terasu do nejmenších detailů, ale její vybudování je pro vás problém? Pomůžeme vám splnit vaše sny. Provedeme realizaci terasy na klíč.  Nemusíte se o nic starat, celou výstavbu terasy můžete nechat na nás a v klidu si počkat na výsledek. Naše dlouholeté zkušenosti jsou zárukou kvality a profesionálnost je pro nás samozřejmostí. Postaráme se o zaměření, přípravu podkladů, dodávku materiálu i kompletní montáž. Prohlédněte si bohatou fotogalerii našich realizací a začnete se těšit. Terasa na klíč znamená jistotu správné instalace od přípravy podloží až po poslední šroubek.

Základní informace

Stavíte dům a plánujete Vaší novou terasu nebo budete měnit Vaší stávající terasu? Rádi Vám s tím pomůžeme. Rozhodnete-li se nechat si terasu realizovat od nás na klíč, rádi pro Vás zajistíme vše potřebné. Poradíme Vám, jak připravit podklad, zaměříme a navrhneme terasu, dodáme materiál a realizujeme montáž.

Online plánovač

Výpočet materiálu a jeho rozložení snadno provedete prostřednictvím našeho online kalkulátoru, který Vám spočítá cenu a podrobně vypíše materiál potřebný pro Vaší terasu. V případě složitějšího tvaru terasy Vám rádi terasu navrhneme a naceníme.

Plánování a příprava podkladu

V sekci Jak na to Vám poradíme, jak správně připravit podklad a jak postupovat při plánování terasy biwood® z materiálu (Woodplastic - Composite).

Montáž 

Montáž zajišťujeme prostřednictvím sítě vyškolených montážních partnerů. Rádi Vám zrealizujeme kompletní dodávku terasy. Pokud se přesto rozhodnete si terasu realizovat sami, v sekci Montáž naleznete veškeré potřebné technické informace.

Produkty biwood® z kompozitního materiálu WPC

Pro Vaši terasu, balkon, bazén...

Produkty biwood® zušlechtí Váš domov všude tam, kde si jen budete přát. Dopřejte si vyšší úroveň designu a pohodlí a větší bezpečí pro Vaše děti.

Na terase

Přirozený vzhled, dokonalý design a příjemný povrch: Dřevo navodí i pod širým nebem útulný pocit domova. S Vaší biwood® terasou si to vše dokonale vychutnáte bez nutnosti vyrovnat se s nedostatky celodřevěných povrchů.

Na balkoně

Mnohem odolnější než dřevo, útulnější a teplejší než dlažba: produkty biwood® zvýší pocit komfortu na Vašem balkoně a zaručí Vám, že si tento komfort vychutnáte po mnoho bezstarostných let a přitom se o Váš balkon nebudete muset starat.

Kolem bazénu

Zejména u bazénu jsou tak důležité protiskluzové vlastnosti produktů biwood®. Ani trvalý kontakt s vodou tomuto robustnímu materiálu nijak neublíží.

Na dětském hřišti

Všichni to známe: Děti jsou hluboce ponořeny do hry a najednou zazní pronikavý nářek. Kolikrát jsme si jako děti musely nechat vytahovat od rodičů třísky z dlaní nebo chodidel? Ušetřete Vaše potomky těch slz - produkty biwood® jsou bezpečné a Vašim dětem s nimi nehrozí žádné nebezpečí.

Komerční využití produktů biwood®:
Skvělý design, bezpečnost, hospodárnost.

Zejména při návrhu venkovních ploch v komerčním sektoru, je důležité vhodně zkombinovat design a účelnost při zachování dobrého poměru kvality a ceny.

Produkty biwood® splňují tyto požadavky v mnoha ohledech:

 • Nízké pořizovací náklady
 • Výhodná investice díky velmi dlouhé životnosti
 • Snadná, rychlá a ekonomická montáž
 • Nenáročná údržba
 • Spolehlivé doručení v dohodnutých termínech
 • Reprezentativní design

biwood® pro komerční zákazníky:

 • Hotelové venkovní plochy (terasy, zahrady)
 • Terasy restaurací
 • Bazény, wellness & spa
 • Cesty, lávky a mola
 • Veřejná hřiště
 • Parky

U větších projektů Vám rádi dodáme produkty biwood ® v jiných, než standardních rozměrech.

Než začnete

Než začnete, měli byste si Váš projekt nejprve pečlivě naplánovat. Nejlépe pomocí našeho online plánovače, ve kterém zadáte požadované rozměry a tvar Vaší plochy. Vyberte směr položení, kterým určíte směr drážek a polohu spodní konstrukce. biwood® plánovač Vám přesně spočítá množství profilů a montážních prvků, které budete pro Váš projekt potřebovat.

V případě nejasností nebo složitějšího řešení Vaší terasy požádejte o radu u Vašeho prodejce nebo kontaktujte našeho odborného poradce.

Příprava podkladu

Následně musí být zajisťen kvalitně připravený podklad. Před započetím prací na přípravě podkladu je důležité rozmyslet rozložení terasy a veškeré konstrukční detaily.

Základní instrucke

 • podklad pod WPC / BPC terasy biwood® musí být pevný, nosný a mrazuvzdorný
 • profily biwood® jsou sice odolné proti povětrnostním vlivům, přesto by však neměly být pokládány přímo na vlhkou zem

​​Typy podkladu

Terasy je možné pokládat na následující typy podkladu:

 • betonová deska
 • stávající dlažba
 • dostatečně únosná hydroizolační nebo tepelně izolační vrstva
 • betonové podložky (obrubníky, dlaždice) na zhutněném štěrku

​Vrchní vrstvy podkladu, náchylné k mechanickému poškození, je nutno chránit separační vrstvou, běžně však postačí použití pryžových podložek biwood®. Důležité je, aby po pokládce nedocházelo k sedání podloží a následnému prohýbání terasy. Je nutné především zajistit dostatečný odtok vody.

Při přípravě podkladu je nutné počítat s tím, že nejmenší výška celého systému je 55-60 mm.

Pro WPC / BPC terasy biwood® umístěné přímo na terénu, je nejvhodnějším řešením podkladu štěrkový nebo betonový podklad.

Detailnější informace k přípravě podkladu najdete v Montážním návodu biwood® nebo Vám je poskytne náš odborný poradce.

Pokud je podklad připraven, je možné přejít k samotné montáži.

Jednoduchá montáž bez šroubování profilů

Montáž terasových profilů biwood® z WPC / BPC je velmi snadná. K položení profilů stačí pouze základní řemeslná dovednost. Pokud však dáte přednost odborné pokládce, rádi Vám biwood® terasu zaměříme a realizujeme její pokládku.

Podrobný návod k montáži si můžete stáhnout v sekci Ke stažení.

Hlavní přednost montáže profilů biwood®

Pro připevnění se používají speciální nerezové spojky. Spojka se přišroubuje na nosnou konstrukci a zasune do drážky na boku profilu, čímž odpadá nutnost šroubování profilů. Výsledek:

 • Rovný a hladký povrch bez viditelných spojů
 • Žádné nebezpečí poranění vyčnívajícími hlavičkami šroubů

Péče o Vaše produkty biwood®:
Konec s natíráním a olejováním!

Každý, kdo má zkušenosti s pokládkou venkovních podlahových krytin z dřevěného materiálu, tento problém dobře zná: Dřevo se musí pravidelně olejovat nebo natírat. Navíc je třeba stále opravovat poškozená místa případně vyměnit celou krytinu.

Zcela jinak je tomu u produktů biwood®, vyrobených z ekologického materiálu WPC / BPC (Woodplastic - Composite), které nevyžadují téměř žádnou údržbu: Zpravidla postačí jednoduše omýt profily čistou vodou. Jednou za 1-2 roky je pak vhodné vyčistit terasu tlakovým čističem.

Při lehkém znečištění:

Profily nebo kazety vždy nejprve zamést. Je-li pak ještě třeba, očistit čistou vodou a kartáčem. Použití čisticích prostředků není třeba!

Pro důkladné čištění

 

Použijte běžný tlakový čistič. Dbejte přitom na malý tlak, vlažnou teplotu vody a dostatečný odstup od podlahové krytiny. V případě velkého znečištění můžete také použít náš čistič.

Odstranění vodních skvrn:

Tyto skvrny vznikají např. při dopadu a uschnutí dešťové vody na nechráněné ploše Vaší terasy. Také tyto skvrny se zpravidla lehce odstraní čistou vodou a vhodným čisticím prostředkem.

Odstranění odolných skvrn (od sazí, barvy nebo laku):

Tento typ skvrn jednoduše odstraníte za pomocí ocelového kartáče. Je-li na Vašich profilech nebo kazetách patrná lehká patina, není to žádný problém! Ošetřené místo se během několika týdnů barevně sladí se zbytkem povrchu.